Ražotāju raksti

Satori Alfa raksts par Stēviju

Garšaugu maisījumi

Uzņēmums SIA Satori Alfa 2013. gada rudenī ir sācis ražot vēl vienu augstvērtīgu produktu. Jaunums tika radīts, pateicoties Māras Kropas – Rusovičas idejai par šādu iespējamo stēvijas auga koncentrāta pielietojumu un manas dzīvesbiedres Modras pārliecībai par šādu – pēc iespējas dabiskākas izcelsmes produktu lietošanu ikdienas uzturā.

Idejas īstenošanā iesaistījās arī citi kolektīva darbinieki un radās jauns produkts.

Tas ir smiltsērkšķu nektārs Goldberry ar stēviju – saudzīgā režīmā pasterizēts , kura tilpums ir 235 ml. Joprojām turpinām mūsu tradīcijas un arī šim produktam netiek pievienoti konservanti un stabilizatori.

Stēvija ir augs, kura dzimtene ir Paragvaja un Brazīlija. No šī auga ekstrahējot tiek iegūta saldinātāja viela – steviozīds jeb stevioglikozīds. Tas ir viens un tas pats, jo šai vielai ir divi nosaukumi. Līdzīgi cukurā saldinātājs ir saharoze.

Stēvija ir visbāziskākais augs pasaulē, otrajā vietā ir citrons. Ir zināms, ka tieši bāzisku produktu lietošana palīdz mums saglabāt veselību un ilgu dzīvotspēju.

No stēvijas iegūtais steviozīds ir aptuveni 300 reizes saldāks par cukuru. Stēvijas saldinātāju var lietot visa veida cukura diabēta slimnieki.

Mūsu jaunajam produktam ir arī maz kaloriju. Ja tradicionālais Goldberry produkts satur 54 kcal uz 235 ml produkta, tad Goldberry ar stēviju satur tikai 22 kcal. Tas būtu ieteicams tiem cilvēkiem, kuri skaita ikdienā apēstās kalorijas.

Vēlamies piebilst, ka dzerot šo produktu, mutē paliek specifiska stēvijas pēcgarša. Tā ir raksturīga stēvioglikozīdam. Ir cilvēki, kam šī pēcgarša netraucē, bet ir arī cilvēki, kam viņa nepatīk. Tas,protams, ir ļoti individuāli.

Smiltsērkšķu nektāru Goldberry ar stēviju ir iespējams nopirkt gan Rimi, gan Supernetto, Sky, Prisma, Stockmann un Top! veikalos Latvijā.

Lai Jums garšo un esiet veseli!