Ražotāju raksti

Mīti un patiesība par vistu turēšanu ziemā

vistu turēšana ziemā

Ziemas mēneši ir klāt, tādēļ mums, vistiņu turētājiem, ir jāpārliecinās, ka mūsu ganāmpulks jūtas pēc iespējas komfortablāk. Esam ievērojuši, ka internetā klejo informācija, kas, cilvēkiem ar mazāku lopkopības pieredzi, var izrādīties kaitējoša, tādēļ esam izveidojuši mūsu TOP 4, kas varētu ieviest vairāk skaidrības vistu īpašnieku vidū.

1. Nesiltini vistu māju pārāk cieši un nodrošini labu gaisa plūsmu

Tas varētu izklausīties jocīgi, bet vistu mājas pārmērīga siltināšana var nodarīt vairāk kaitīga, nekā tev liekas. Siltināšanas rezultātā māja saglabās ne tikai siltumu, bet arī mitrumu. Vistas izdala daudz mitruma no savas izelpas, kā arī no savām fekālijām – mitrums vistu mājā ir viena no bīstamākajām pazīmēm, kas var novest pie apsaldējumiem. Bez labas gaisa plūsmas vistu mājā uzkrāsies amonjaks, kas var kaitēt vistu plaušām.

2. Neievieto vistu mājā sildītājus.

Vēl viens mīts, kas cirkulē internetā, ir tas, ka vistas slikti panes aukstumu, bet tā nebūt nav taisnība. Vistu lielākais ienaidnieks ir mitrums. Vistas tīri labi pielāgojas aukstumam un viņu spalvas darbojas kā dūnu jaka, kas pasargā viņas no zemajām temperatūrām. Ja dzīvo laukos, tad zini, ka elektrības pārrāvumi ir ierasta lieta – ja vistu mājā ir sildītājs, kas darbojas pateicoties elektrībai, tas var izraisīt tev lielas galvassāpes, ja pazūd elektrība un tavas vistas nav norūdītas ziemas temperatūrām. Straujās temperatūras maiņas rezultātā tu vari pazaudēt visu savu vistu ganāmpulku vienā nakts laikā. Jāatceras, ka sildītāji arī ir daudzu ugunsgrēku cēloņi.

3. Pārliecinies, ka savāc vistu olas ik pēc dažām stundām.

Tā kā lielākā daļa olas baltuma ir ūdens, olām sasalstot, tās izplešas, kas var radīt mikro plaisas olā. Tas var novest pie baktēriju veidošanās olā, kā rezultātā olas var būt uzturā nederīgas.

4. Nodrošini vistiņas ar ūdeni un neļauj tam sasalt.

Olu baltums satur 90% ūdens, tāpēc, ja vistiņām nav pieejams svaigs ūdens, tā trūkums var negatīvi ietekmēt vistu izdēto olu daudzumu, tādēļ pārliecinies, ka vistiņām tas vienmēr ir pieejams. Mēs saprotam, ka ne visiem ir iespēja pieskatīt savu ganāmpulku 24/7, tādēļ mēs personīgi izmantojam mazu akvārija sildītāju, kas nodrošina vistiņām ūdeni jebkurā dienas laikā.

 

Ceram, ka ka Jums šis raksts bija noderīgs un padarīs jūsu vistiņu ziemas patīkamākas!

Sveicieni no Fermas ‘Dabas Garša’ komandas!
Sekojiet mums Facebook, lai uzzinātu vairāk!