Pasākumi

Čiekurkalnam sava egle

Čiekurkalnam sava egle - 17 12 17

Čiekurkalns svētkos uzstāda oriģinālu tērauda un akmens egli
Ja pilsētas egles “nenāk” uz Čiekurkalnu, čiekurkalnieši uzstaisa savu!

Šo svētdien, 17.decembrī no pulksten 10.00 – 16.00 Čiekurkalna krustcelēs (Rusova ielā 9 pie Ezerparka Namiem) notiks jau trīspadsmitais pasākums apkaimes iedzīvotājiem un viesiem – “Čiekurkalnam sava egle”. Pasākuma nosaukums iezīmē neapmierinošo situāciju, ka Rīgas apkaimes parasti tiek atstātas bez īpašiem svētku rotājumiem. Tāds ir arī Čiekurkalns. Tāpēc Čiekurkalna attīstības biedrība nesamierinās ar šo situāciju un apkaimes iedzīvotājiem rīko svētkus ar savu – oriģinālu Ziemassvētku egli, mājražotāju tirdziņu un citām jautrām izklaidēm!

Vērienīgais vides objekts “Akmens egle” top sadarbībā ar biedrību „Latvijas Mākslinieku savienība” un tās apakšstruktūru LMS Radošais kvartāls “Kombināts MĀKSLA”. Darba autors ir mākslinieks Ansis Dobičins. Egle būs vairāk kā 5 m augsta, veidota no tērauda un granīta, un svērs vairākas tonnas. Diennakts tumšajā laikā mākslas darbs būs izgaismots ar elektriskajām spuldzēm, kļūstot par skaistu gaismas objektu. Turklāt pasākuma norises dienā, 17.decembrī pirmajiem viesiem būs iespēja papildināt egli ar saviem nelieliem akmens rotājumiem, iekarinot tos tērauda “zaros”, un vienlaikus iedomājoties kādu savu īpašu vēlēšanos (un tas noteikti piepildīsies)! Egle būs apskatāma līdz 31. janvārim.

Svinības Čiekurkalna krustcelēs sāksies jau pulksten 10.00, kad tiks atklāts Latvijas mājražotāju, amatnieku un zemnieku tirdziņš, kurā savus darinājumus un produkciju piedāvās ap 40 tirgotāju no visas Latvijas. Būs iespēja iegādāties Ziemassvētku dāvanas sev un saviem mīļajiem. Te būs nopērkamas arī Latvijā īpaši audzētās Ziemassvētku eglītes.

Par muzikālo svētku noskaņu rūpēsies folkloras kopa – būs gan mūzika, gan danči un rotaļas – viss īsteni latviskā garā! Darbosies vairākas darbnīcas bērnu un pieaugušo priekam. Īpaši padomāts par ģimenēm ar bērniem, jo “LabiMeistari.lv” sarūpētajās “Mazo meistaru darbnīcās” būs iespējams izveidot Ziemassvētku rotājumus no dabas materiāliem. Darbosies arī piparkūku rotāšanas un lāpu darināšanas darbnīcas.

Interesenti savas zināšanas par bagāto Čiekurkalna vēsturi varēs papildināt ekskursijas laikā, kuru vadīs apkaimi pārzinošs gids. Ekskursijas sākums pulksten 12.00, un tā būs bez maksas.

Pusdienlaikā, ap pulksten 14.00 visus pasākuma apmeklētājus Čiekurkalna attīstības biedrība jau tradicionāli cienās ar zirņiem un speķi no lielā katla virs ugunskura. Cienasts būs gatavots no izdaudzinātajiem ZS “Zutiņi” lielajiem pelēkajiem zirņiem, bet tiem klāt liktais sātīgais speķis – no Mārupes novada “Turaidas Pils” kūpinājumiem.

Šogad Čiekurkalna attīstības biedrība ir sarūpējusi vēl kādu īpašu pārsteigumu – Čiekurkalna mākslas kalendāru 2018. gadam, kurš tapis sadarbībā ar atzītu mākslinieku, čiekurkalnieti Aleksandru Ņeberekutinu. Kalendārā iekļautas četrpadsmit mākslinieka akvareļu reprodukcijas. Kalendārus pret ziedojumu varēs saņemt biedrības teltī.

Čiekurkalna krustcelēs iespējams ērti nokļūt ar 11.tramvaju (Rusova ielas pietura) vai 9.autobusu (Čiekurkalna 5.šķērslīnijas pietura, braucot no centra). Pasākuma norises vietas tuvumā iespējams bez maksas novietot auto. Visi mīļi gaidīti!

Vērienīgo pasākumu Čiekurkalna attīstības biedrība rīko sadarbībā ar pastāvīgajiem partneriem – Latvijas Mājražotāju un Mazo ražotāju Informācijas un Atbalsta Biedrību un “Ezerparka Nami”. Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Organizatori saka lielu paldies visiem draugiem un atbalstītājiem!

Related Posts